Moderní stavební materiál

on .

Postavit dnes cokoliv bez zapojení polykarbonátu, je dosti složité, ne-li vyloženě nemožné. Jedná se totiž o jeden z nejpoužívanějších stavebních materiálů. Ve stavebnictví má nejčastěji podobu polykarbonát desek, které jsou oblíbené pro své výjimečné kvality.

polykarbonat1

Jsou totiž velice houževnaté a jen tak je něco nepoškodí. To je skvělá vlastnost, která se hodí kupříkladu při zastřešování lehčích typů staveb, kupříkladu pergol, altánů a dalších obdobných zahradních konstrukcí. Střecha z polykarbonát desek by měla vydržet i dlouho trvající krupobití bez ztráty kytičky, nemluvě o dešti nebo sněhu.

Je to surovina, která je rovněž oceňována pro svou lehkost a schopnost tvarování. Navíc má i vynikající tepelné i zvukové izolační vlastnosti. I proto je využívaná nejen profesionály, ale také i celou řadou amatérů, hlavně tedy na zahrádkách a dvorcích.

Pracuje se s nimi dobře

Vzhledem k tomu, že polykarbonát desky jsou skutečně jako pírko, jde práce s nimi jaksepatří od ruky. Chcete-li si tak vytvořit na zahrádce nějaké pěkné kryté posezení, třeba na terase, můžete zařadit tento druh desek mezi horké kandidáty na zastřešení.

Nejenže získáte efektivní ochranu před deštěm a dalšími nešvary, které si umí příroda na člověka nachystat, ale zároveň se během tvorby zastřešení moc nenadřete. S lehkými deskami může klidně pracovat jen jeden člověk, i když dobrého pomocníky nikdy neodhánějte.

Nejen na střechu je možné polykarbonát použít. Patříte-li mezi náruživé pěstitele čehokoliv, můžete je použít třeba i jako výplně do skleníku. K tomuto účelu je vhodný nejen pro svou vysokou odolnost, ale rovněž i pro své termoizolační vlastnosti.

Balkóny

Polykarbonát desky se dají využít třeba i jako vnější obklad balkónu. K tomuto účelu se standardně používají nejen průhledné typy desek, ale i neprůhledné verze. Zde hodně záleží na preferencích zadavatele.