Víte, co je řemeslná zmrzlina?

on .

Řemeslná zmrzlina je poctivá zmrzlina řemeslně vytvořená za použití jen těch nejkvalitnějších pravých surovin, na kterou se stojí dlouhé fronty v nejednom městě. Během posledních let roste stále její popularita mezi lidmi i mezi cukráři nejen v Česku. V dnešní době lidem jde o výběr kvalitnějších surovin a rádi podpoří tuzemskou výrobu.

MHI servis, Váš partner pro hydrauliku

on .

Hydraulika, jedna z věcí, která nás doslova obklopuje, protože nám usnadňuje život. Když říkám, že usnadňuje, tak ano a to velmi! Pokaždé, když ve svém automobilu zabrzdíme, využíváme hydraulické účinky nebo pokaždé, když potřebujeme odtlumit náraz, používáme hydraulické tlumiče. Dva uvedené příklady jsou pouze z automobilů, ale využití hydrauliky je obrovské. Tento článek by Vás měl obohatit a pokud se řadíte mezi společnosti a vlastníte například vysokozdvižné vozíky nebo jiná hydraulická zařízení, můžete využít služeb odborných firem, které Vám tato zařízení seřídí a provedou revizi.

 

Lexan montáž

on .

Ako už ste sa pravdepodobne niekde dočítali, lexan - teda polykarbonátové dosky - nie sú ničím obzvlášť zložitým na inštaláciu. Na druhú stranu väčšina ľudí skôr odkukala na stavbách ako postaviť stenu alebo urobiť omietku, než zostaviť prístrešok z lexanu. Ak nemáte žiadnu skúsenosť ani veľké sebavedomie, je vždy lepšie nechať montáž na odborníkoch.

Ozvučovací techniku si ohlídejte

on .

Mít na akci parádní zvuk není jen o tom pořídit výkonné reproduktory. Zvukařství se studuje na vysokých školách, což znamená, že je to umění, které se za týden sami nenaučíte. Jak tedy správně postupovat, pokud chci mít dobře nazvučenou akci? Nejlepší je, pokud si alespoň vypůjčíte kvalitní ozvučovací techniku.

Bezpečnostní kamerové systémy zachytí i skvosty

on .

Bezpečností kamerové systémy jsou velkým pomocníkem v boji proti kriminalitě, to je jisté. Už pouhá přítomnost kamery (která je i rozbitá) odradí spousty potenciálních výtržníků a lupičů. Ale na záznamu bezpečnostních kamerových systémů se objeví občas i opravdové skvosty, které pak baví celý svět. Pojďme se ke konci roku 2015 zasmát a neřešme vážné věci! Přesně v tomto duchu se řídila i jedna firma, která pro svou reklamu použila vtipné snímky ze záznamů bezpečnostních kamerových systémů.

Hřbitovní lampy a svátek zemřelých

on .

V období památky všech zemřelých se hřbitovy promění v zářící místo se spoustou vzpomínek. Je ale velká škoda, že tuto atmosféru vzpomínání na blízké zažíváme často jen jednou do roka. Nemusí tomu tak však být. Pokud se rozhodnete pořídit hřbitovní lampy, světlo může provázet zemřelé neustále.

hrbitovni lampy na hrobyHřbitovní lampy se dělí do několika skupin. Buď můžete zvolit elektrické (i když to možná nepředpokládáte, tyto lampy vaši peněženku příliš nezatíží) nebo klasické kamenné. Provedení hřbitovní lampy vždy slaďte s provedením náhrobku. Dnes jsou na výběr motivy i bronzové s patinou. Je vždy hezké, když má každý památník alespoň jednu vlastní hřbitovní lampu, na ty kteří s námi nejsou, by se přece nemělo vzpomínat pouze, když to kalendář určí, nemyslíte?

Co je to degustace

on .

Degustace neboli ochutnávka je činnost, při které se ochutnávají různé potraviny či nápoje. Mezi nejznámější patří degustace vín, při které víno degustuje tzv. sommelier (česky ochutnávač). Degustovat neznamená pít. Smyslem degustace vína je senzorická – smyslová analýza vína; poznání a vyhodnocení jeho charakteru a kvality; případně porovnání kvality řady vín mezi sebou. Degustace a konzumace vína jsou tedy dvě různé věci. Degustaci může člověk provádět samostatně, ale je lépe víno hodnotit ve společnosti přátel – vždyť víno je nápoj společenský a o víně je nutno hovořit.