Co je Crohnova nemoc?

on .

Crohnova nemoc

Crohnova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění trávicí trubice. Crohnova nemoc zasahuje hlavně tenké střevo, méně často tlusté střevo a vzácně jícen a dutinu ústní. Proč Crohnova nemoc vzniká, jaké jsou její příčiny a jak se léčí?

Doposud není jasné, jak Crohnova nemoc vzniká. Spousta odborníků zastává teorii, že zánět tlustého střeva je obranou reakcí na potraviny a bakterie, které se ve střevech objevují. Vznik nemoci mají na svědomí zčásti i vrozené předpoklady.

Jaké jsou příznaky Crohnovy nemoci?

Jak jsme již na začátku uvedli, Crohnova nemoc je chronické onemocnění, a tak se zde střídají dvě období – období vzplanutí a období bez obtíží. Během období vzplanutí se objevují bolesti břicha, velké průjmy, mírné teploty, zvýšená únava a hubnutí. Onemocnění může způsobit také zvracení, křeče a zástavu plynů. Bolesti břicha jsou velké a břicho je někdy citlivé i na dotek.

Co zmůžete sami?

Chcete-li předcházet Crohnově nemoci, nebo zmírnit její příznaky, potom upravte své stravování. V jídelníčku by se neměla objevovat jídla s vysokým obsahem cukru. Nekuřte a vyhněte se rodinné zátěži. Pokud se u vás Crohnova nemoc už objevila, neměli byste vykonávat velkou fyzickou zátěž a hlavně byste měli upravit stravování.

Pokud vás trápí Crohnova nemoc, ale nevěříte moderní medicíně, obraťte se na alternativní metodu – tradiční čínskou medicínu. Ta dokáže s Crohnovou nemocí úspěšně bojovat.