Dilema, bazén nebo Swim Spa?

on .

A už je to tady zase, jaro je za dveřmi a děti se chtějí koupat v bazénu, jenže rodinná návštěva aquaparku se značně prodraží. Jak tento problém vyřešit? Máte-li rodinný dům, tak snadno. Pokud se rozhodnete pořídit bazén, sice jsou to náklady navíc, nicméně zvýší užitnou hodnotu a k tomu spokojenost. Takže co byste pro spokojenost své rodiny neudělali, stačí si vybrat požadovaný tvar a rozměr.

swim spa

Bazény

Bazény, které se prodávají jsou nejčastěji z plastu a mají výborný poměr kvalita x výkon. Díky plastu nabízejí tvarování dle požadavků zákazníka. Mezi volitelnou příplatkovou výbavu je možné k bazénům dokoupit:

  • filtraci,
  • LED osvětlení,
  • protiproud,
  • výhřev vody,
  • zastřešení.

Nicméně pokud vás úvodní odstavce nijak nepřesvědčili a stále trváte na variantě, že bazén do baráku nepůjde, tak jedno řešení by tady bylo, zároveň by splnilo požadavky všech členů rodiny, a přitom by se nemusela zastavět výrazná část pozemku. Řešením je pořídit buď vířivku a nebo Swim Spa.

Swim Spa

Jedná se o obojživelníka a kombinaci klasické vířivky a bazénu. Primární určení je sice relaxace, ale pokud si chcete zaplavat, nikdo vám v tom bránit nebude. Díky hojnému rozšíření se ceny dostaly na přívětivou mez, takže kromě lázní a hotelových resortů si mžete vlastní Swim Spa koupit k rodinnému domu. Díky našemu mírnému podnebí, kde je teplo jen 2 měsíce v létě je toto řešení výborné, protože Swim Spa jsou tepelně izolované.

Zmínil jsem, že v této „vířivce“ lze i plavat. Rozumný člověk se ptá „Jak?“. Jednoduše, Swim Spa je vybavena protiproudem s různou intenzitou, a tak uspokojí snad všechny plavce. Jako jediný akrylátový bazén je speciálně navržený tak, aby sloužil k plavání a relaxování ve vířivce. Tato kombinace vám nabízí možnost kondičního plavání, cvičení nebo jen uvolnění a relaxace.

Finance

Cena je většinou tím rozhodujícím faktorem při nákupu jakékoliv věci. Swim Spa nebo bazén jsou nákladné a značné investice, které zatíží rodinný rozpočet. Proto je třeba vybírat takové výrobky, které plní nejpřísnější kvalitativní a bezpečnostní normy. Při výběru je nutné se zaměřit na servisní síť a hodnoty jako spotřeba elektrické energie, příkon ohřevu, izolace.

Záleží jen na vás, jestli budete s dětmi každý druhý víkend objíždět aquaparky v okolí, nebo pořídíte buď bazén nebo Swim Spa a ušetříte peníze za pohonné hmoty, vstupné, a hlavně svůj volný čas. Tento čas budete trávit ve svém domě se svou rodinnou nebo přáteli.