Stomatologická rentgenová technologie

on .

Dávno už jsou pryč doby, kdy se lidé báli jít do zubařovy ordinace oprávněně. To byly doby, kdy jeho jediné vybavení byly kleště, kladivo a s trochou štěstí Vám v průběhu operace vyteklo dostatek krve, abyste mohl omdlít a nemusel čelit bolesti, která měla přijít. Taková byla historie stomatologie. Dnes je situace naprosto odlišná.

Rentgen zubů Kavo

Moderní technologie a medicínské pokroky se naštěstí promítli i do zubařství a práce zubařů je tedy čím dál jednodušší a bolest pacientů čím dál menší. Zdraví chrupu se též průměrně exponencionálně zlepšuje s každou novou technologií, která přichází na stomatologický trh. Jedna taková technologie je kupříkladu RTG.

STOMATOLOGICKÁ RTG TECHNOLOGIE

JIstěže se rentgen používal pro zobrazení chrupu již od jeho užití v medicíně jako takové, ale dnes jsou digitální sensory s neuvěřitelnou ostrostí obrazu přehrávané ,,real-time", takže stomatolog už jen podle grafického průřezu Vašimi zuby přesně ví, co se kde děje a jakým způsobem má postupovat. Rentgenové snímky jsou uchovávány v soukromé nemocniční síti, a když dojdete na návštěvu k Vašemu oblíbenému stomatologovi příště, tak jistě bude přesně vědět, co se na Vaších snímcích neshoduje a co se musí udělat. 

Kavo digitalizace RTG snímků

A jaký přístroj je jedničkou mezi stomatologickými vybaveními pro digitalizaci starších snímků, aby je doktoři nemuseli přechovávat v nepohodlných kartotékách? Přístroje na přímou a nepřímou digitalizaci RTG najdete v přiloženém odkaze :)