LED reklamní panel - mít či nemít? Toť otázka!

on .

Svět technologií se neustále mění a mnohdy nás nejrůznější vymoženosti a pokrokové výrobky nutí přemýšlet, zda by přece jen nebylo výhodnější zůstat u starší verze. Ať už se jedná o cokoliv. Stejně tak je tomu i v marketingu, zde možná i o něco více. Co je tedy nejlepší? Vyplatí se zůstat u tištěné reklamy nebo jsou LED panely opravdu tak nepřekonatelné?

london-1365339 1920

Tištěná reklama

Výhody

Největší výhodou klasického billboardu je nepochybně cena, v porovnání se světelným billboardem je ten tištěný mnohonásobně levnější. Dalším plusové body získává tento typ reklamy za neměnnost. Pokud někam vylepíte plakát či billboard, bude tam. Každou minutu a hodinu z celého dne. LED reklamní panel se ve většině případů neustále mění, vaše reklama se střídá s nabídkami dalších společností.

Nevýhody

Jak již bylo zmíněno, tištěná reklama je viditelná neustále. Lidé ji tak po určitém čase mohou začít přehlížet. Zaujme je poprvé, podruhé, potřetí a pak se pozornost postupně vytrácí. Je tedy důležitá častější změna, ta ale není jednoduchá. V případě LED panelu stačí pár minut, výměna tištěného billboardu je časově i fyzicky mnohem náročnější, nelze tak rychle reagovat například na aktuální dění, obzvlášť pokud jsou v okolí právě již zmiňované světelné panely, které ten váš tradiční mohou "zastínit", hlavně pokud mluvíme o večerních a nočních hodinách..

LED reklamní panel

Výhody

Bezpochyby již zmíněná viditelnost. Svítí, září, blikají, jsou téměř nepřehlédnutelné i ve dne, natož v noci. Jsou vysoce flexibilní co se týče změn. Je potřeba upravit datum? Hodinu? Jinou maličkost? Na rozdíl od tištěného billboardu není problém. Tyto nové technologie jsou také skvělým lákadlem pro turisty. Ne všude ve světě či v malých vesnicích se lidé s novými technologiemi mohou setkat, pokud tedy světelný panel vidí poprvé nebo se u něj zastaví jejich děti, zaručeně upoutáte jejich pozornost na více než pár vteřin.

Nevýhody

Nejste jediní, reklama se na jednom panelu většinou mění, máte tedy pouze několik vteřin na přitáhnutí pozornosti, a to za poměrně vysokou cenu. Často výrazně narušují večerní a noční pohodlí lidí žijících v okolí těchto reklamních poutačů. Věřte, že pokud nemůžete spát a svítí vám do oken obrovský LED reklamní panel, začnete majitele inzerované společnosti velmi rychle nenávidět.