Originální zapalovače jsou vhodným dárek nejen pro kuřáka

on .

Máte v plánu někomu věnovat originální zapalovač a nechcete mu dát jednoduše klasiku? Ať už jde o kuřáka, sběratele zapalovačů nebo kohokoliv jiného, originální a navíc personalizovaný zapalovač rozhodně ocení nebo se třeba stane dokonce jeho nejoblíbenějším kouskem. Jak se ale odlišit a darovat jedinečný kus? Zkuste zvolit gravírování, které je navíc skoro „věčné“ oproti obrázku naneseného pomocí barvy.

Originální zapalovač si žádá gravírování

Gravírování, neboli personifikace zapalovače s pomocí laseru, patří k metodě přinášející zajímavé ozvláštnění produktů a zároveň tvorbu jedinečného kusu. Gravírování navíc slibuje i trvalé označení. Nedojde k poškození nebo znehodnocení obrázku nebo textu, který byl vytvořen laserem.

personalizované zapalovače

První možnost je personalizovat zapalovač pomocí jména majitele. Napsat lze celé jméno nebo můžete zvolit typickou přezdívku, pod kterou majitele originálního zapalovače každá pozná. Tím pádem se nestane, že o zapalovač přijde. V tom horším případě už ani nikdy nemůže zapírat a tvrdit, že má stejný zapalovač a určitě je to tedy jeho.

Další možností je vtipný text. Například vtip, krátký odkaz na veselou společnou vzpomínku nebo vtipný popis obdarovaného člověka. Délka textu se odvíjí zejména od velikosti produktu. Než vymyslíte trefné a zábavné dílo, raději si nejprve zkontrolujte, kolik znaků je možné na vámi vybraný zapalovač vygravírovat.

Originální zapalovač nemusí mít pouze text, jelikož v rámci označování laserem jde na zapalovač vytvořit také kopii fotografie či obrázku. Pokud se rozhodnete pro fotografii, dejte si záležet na výběru. Neměla by být moc tmavá, naopak by měla být kontrastní a minimální rozlišení bývá obvykle minimálně alespoň 600x800 pixelů. Nevybírejte ani moc přesvícenou nebo rozmazanou fotku. Pokud chcete mít kvalitní originální zapalovač s fotkou, vyberte fotku opravdu kvalitní.

barevnost obrázku i textu

Časté otázky vznikají kolem barevnosti. Tu si nevybíráte. Při popisu laserem dochází k bezdotykovému obrábění materiálnu pomocí světelného paprsku a oboustranné interakci materiálu. Výsledný efekt tedy zpravidla působí tzv. holograficky. V různých úhlech a pod různým světlem hází jiné odstíny. Barevnost vyrytí také závisí na materiálu originálního zapalovače. Ty, které jsou vyrobeny například z mosazi či mědi mohou mít výslednou fotografii zabarvenou do hněda, případně žluta. Naopak u nerezových a čistě ocelových výrobků, které obsahují uhlík, je výsledek v šedých odstínech.

Pokud nechcete zvolit gravírování, nabízí se i možnost barevného potisku, ty však nejsou tak trvalé a obvykle se časem začnou loupat.

Odlišný druh zapalovače

Vhodnou originální variantou zapalovače může být volba neobvyklého druhu zapalovače, který běžně kuřák nepoužívá nebo ho třeba ani nezná. Ne všemi proslulý, ale zároveň zajímavý může být plazmový zapalovač. Nabíjí se přes USB kapel, který už dnes má každý po ruce. „Zapálení“ funguje na principu výboje elektrického proudu, směřovaného do dvou vzájemně se křížících paprsků. Vytvoří se plazma, která jednoduše zapálí nejen cigaretu. Plazmový originální zapalovač je velmi efektivním a super dárkem, který udělá radost.

plazmovyZ

Při volbě originálního zapalovače myslete především na toho, komu jej chcete darovat a klidně to můžete být i vy sami. Ale zaměřte se na oblíbenosti, vlastnosti, humor a rozhodně buďte originální. Povolte uzdu a nechejte vaši fantazii, ať se předvede v tom nejlepším světle a vymyslí takový text nebo obrázek, který člověka shodí ze židle.