Noční vidění Yukon - kvalitní lovecké vybavení

on .

Díky rychlým pokrokům a novým technologiím jde vše kupředu. Stejně tak v rámci lovecké nebo myslivecké výbavy se vše posouvá a vylepšuje. V minulosti lovení ve tmě nebylo vůbec jednoduché. S osvětlením cíle mohl pomoci sníh v zimních měsících, zář měsíce za úplňku nebo později i různé svítilny. Každopádně i tak toto osvětlení nebylo zcela dostačující a vždy dobré. S příchodem nových technologií zaznamenala i střelba během noci mnohem lepší možnosti.yukon

Značka YUKON

Yukon, litevská firma, která vyrábí outdoorovou optiku – puškohledy, zaměřovače, dálkoměry a také špičkovou techniku pro noční vidění. Produkty Yukon se řadí mezi střední až vyšší třídu kvality i ceny.

Digitální zaměřovače pro noční vidění Yukon – Sightline N455S nebo Sightline N475S nabízí například obchod Hunting 24, který se specializuje na kvalitní výbavu k lovení nebo pozorování zvěře, ptactva a přírody.

NOČNÍ VIDĚNÍ YUKON

Digitální zaměřovač sightline n455s

Pokud se rozhodujete, jestli koupit digitální zaměřovač přizpůsobený pro noční vidění Yukon, určitě nezvolíte špatně. Vyznačuje se nejlepší citlivostí v noci ve své třídě a vysokou spolehlivostí. Zároveň se dá použít také za denního světla. HD senzor umožňuje snímat obraz v kvalitě 1280x720HD. Poskytuje tak opravdu kvalitní obraz ve vysokém rozlišení. Pozorovat cíl lze ve vzdálenosti více než 400 m. V pozdních večerních a nočních hodinách dosahuje vzdálenost detekce objektu o výšce 1,7 m zhruba 350–400 m. Výhodný je také široký rozsah provozních teplot od -20 až do +40 °C.

Další skvělé parametry, které mohou ovlivnit zvažování koupě, jsou například rychlý start – od stisknutí tlačítka napájení do plného nastartování uběhnou pouze 3,5 vteřiny (nejrychlejší hodnota ve své třídě), snadná a rychlá výměna baterie – speciální označení na krytu baterie upozorňuje na správnou polohu a usnadňuje výměnu v noci za tmy, dále nabízí automatické vypnutí displeje, grafický dálkoměr a další skvělé vlastnosti.

digitální zaměřovač sightline n475s

Tento model z kategorie produktů pro noční vidění Yukon vypadá a má velmi podobné vlastnosti jako předchozí model. Ale na rozdíl od něj dokáže mnohem více zvětšit pomocí digitálního zoomu základní zvětšení zaměřovače. Nabízí vysoké zvětšení 6–24x. Přiblížení se mění okamžitým násobením zvětšení ve dvou krocích. Druhou možností je pak plynulé nastavení přiblížení.

montáž pro noční vidění yukon

V rámci nákupu na Hunting 24 lze taktéž zakoupit montáž pro Yukon Sightline na CZ557. Na zakázku následně bude provedena montáž pro noční vidění Yukon Sightline určená pro zbraně CZ 550/557. Montáže se vyrábí v Uherském Brodě puškařem z velmi kvalitní oceli a následně jsou černěny v České zbrojovce.

Po shrnutí veškerých parametrů patří produkty pro noční vidění od firmy Yukon rozhodně ke správné volbě. Nabízí skvělé zaměření, použití během dne i noci a další vlastnosti, které vám ulehčí a zpříjemní zážitek z lovu či pozorování zvířat i přírody.